Tarımsal Sulama Sistemleri

Tarımsal sulama sistemleri; genel anlamıyla yağışın yetersiz olduğu bölgelerde sulama ihtiyacının herhangi bir sistem ile desteklenmesidir. Ülkemizde ki yağış miktarları incelendiğinde birçok bölgede bu tarz sistemlere ihtiyaç duyulduğu görülmektedir. Şebekenin bulunduğu alanlarda tarımsal sulama sistemleri doğrudan şebekeden beslenirken, şebekenin bulunmadığı bölgelerde bu ihtiyaç fosil yakıtlar vasıtasıyla sağlanmaktadır. Peki sonsuz bir kaynak olan güneşten; daha ekonomik, daha sessiz, daha sorunsuz çalışan ve çevre dostu olan güneş enerjisi sistemleri ile bu ihtiyacınızı karşılamayı dünüşdünüz mü?

Güneş enerjili tarımsal sulama sistemleri

Şebekenin olmadığı alanlarda ihtiyaç duyulan elektrik enerjisinin tamamını karşılayabildiği gibi, şebekenin olduğu alanlarda ister şebekeden bağımsız ister şebeke ile hibrit çalışabilmektedir. Diğer sulama sistemleriyle karşılaştırıldığında çok daha verimli ve zahmetsiz çalışmasından dolayı Türkiye’nin her bölgesinde üreticiler tarafından tercih edilmektedir.

Tarımsal Sulamada Neden Güneş Enerjisi Tercih Edilmeli

  • Bakımları yapılması durumunda ortalama 25 yıl ömrü vardır.
  • Artan şebeke ve yakıt fiyatlarından etkilenmez.
  • Gürültüsüz çalışmaktadır.
  • Çevre dostudur.
  • Güneş enerjisinin öz kaynak olmasından dolayı, ülkemizin dışa bağımlılığını azaltması hususunda çok az da olsa fayda sağlayacaktır.

Güneş enerjili tarımsal sulama sistemlerini öz sermayenizle kurabileceğiniz gibi devlet desteklerinden de faydalanabilirsiniz.

Basit ve Etkin

Günde 12 Saat Sulama

Tüm Hava Koşullarına Dayanaklık

2 Yıl Solar Sürücü Garantisi

25 Yıl Panel Garantisi